Kuruluş Hikayemiz

Kural Yangın Güvenliği A.Ş. Baba mesleği olan, Torna tesviye, sıhhi, kalorifer ve mekanik tesisatçılığını, endüstriyel bir alana taşımak ve ülkemizin önde gelen sanayici ve kuruluşlarına hizmet vermek amacı ile 2008 yılında kuruldu.

Merhum babamız, Kadri Kaya Kural, 1974 yıllarında, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesinin temellerinin atılması ile bölgemiz ile tanışır. O yıllarda, Haydarpaşa Sanat Okulu, torna tesviye bölümü mezunu olan merhum babamız, Bölgemizde faaliyet gösteren ve bölge ekonomisine lokomotif olmuş, AEG, Hema ve Yünsa gibi ülkemizin en büyük fabrikalarının kurulumlarında görev almış yine bu fabrikaların Teknik Sorumluluğunu yürütmüştür. İstanbul Kartal Maltepe de başlayan yaşamını, bir Trakya kızı ile birleştirerek, Tekirdağ Saray’lı olmuş, teknik adam bayrağını, bizlere teslim ederek, 2006 yılında hayata veda etmiştir.

Bu hikâyeden referans alan, Kural Yangın Güvenliği, güçlü temelinin üzerine inşasını, 2008 yılı itibari ile yükseltmeye başladı. İlk olarak hedeflediğimiz, bölgemizde ciddi anlamda, eksikliğinin hissedildiği, sanayicimizin ve endüstriyel yapılarımızın, ‘’teknik ihtiyaçları konusunda’’ İSTANBUL FİRMALARINA OLAN BAĞIMLILIĞINI yok etmek, bölgemizde, onların nitelikli ihtiyaçlarını karşılaya bilecek, teknik donanımı yüksek, teknolojik makine ve ekipman parkuru güçlü ve kurumsal alt yapısı sağlam bir firma haline gelmekti.

Bu noktada, çok çalışmamız, doğru işler yapmamız, % 101 müşterilerimizi memnun etmemiz gerekliliğine inanarak, yola çıktık. Karşımızda ülkemizin en büyük holding ve şirketleri ve onların, ülkemizin ve milletimizin ekonomisine can veren, çok ama çok kıymetli fabrikaları vardı,

Kurucumuz ve Ulu önderimiz, Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN dediği ‘’Her Fabrika Bir Kaledir’’ sözünü çok önemsemiş, bunun bilincinde olarak bölgemizin kıymetli firmalarına, layık olmamız inancı ile hedeflerimizi belirleyerek, emin adımlarla gerçekleşmesini sağladık.

İlk olarak, misyonumuzu belirledik. Ne istiyor neyi hedefliyorduk. Trakya’mız, sanayi anlamında, ülkemizin çarşısı idi ve sanayicimiz, ‘’bu çarşıda’ tüm ihtiyaçlarını karşılaya bilmeliydi. Düşündük ve sırası ile alt alta yazdık. Trakya Bölgesindeki Mekanik Tesisat, Yangın Algılama ve Söndürme Sistemleri ihtiyaçlarını nitelikli olarak karşılayacaktık. Faaliyet alanlarımızda İstanbul’a bağımlılığı yok edecektik. Kendi alanlarımız da, öncü projeler gerçekleştirecek, firmalarımızın menfaatlerini kendi menfaatlerimiz ile eş tutarak, bölgesel sosyal sorumluluk projelerine katkı sağlayacak, yine faaliyet konularımızda nitelikli çalışanlar yetiştirerek, en önemlisi, gerçekleştirdiğimiz, projelerimizde, çevreye saygıyı ön planda tutacaktık. İşte bu hedeflerimiz, Kural Yangın Güvenliği’nin ‘’misyonunu’’ oluşturdu.

Güçlü bir vizyona da sahip olmalı idik. Faaliyet alanlarımızda, pazar lideri olacak, Dünya ile entegre olmuş, önce Trakya’mızda, sonra da ülkemizde akla gelen, ilk yangın firması olacak, faaliyet alanlarımızda, yönlendirilen değil, yönlendiren olacak, dönemsel hedeflerini, gerçekleştiren bir sistem olacak, faaliyet alanlarımızda, profesyoneller tarafından, tercih edilen güçlü bir şirket olarak, en önemlisi, kurumsal kimliğimizi, sürdürülebilir olarak konumlandıracaktık. Bu değerlerde, Kural Yangın Güvenliği’nin ‘’vizyonunu’’ oluşturdu.

Kural yangın Güvenliği, 2018 yılında 10. Yaşını kutlayacak olmanın gururunu yaşadı. 2017 yılımız, firmamızın kurumsal alt yapısını tamamladığı, ISO 2015, TSE, HYB ve diğer tüm belgelendirmelerinin tamamlandığı yıl oldu. Bölgemizde, yangın güvenlik ve korunum sistemleri hizmetlerimiz, yoğun bir şekilde devam ederken, yine firmamıza, ayrı bir gurur yaşatan, Tim 2016 ilk 1000 de yer alan firmalarımızdan, otuz firmamız Ç.O.S.B. de yer aldı. Bu firmalarımızdan on biri, Kural Yangının referansları arasında yer aldı. Ülkemizin en büyüklerine, hizmet veriyor olmanın, gururu ve bize kattığı özgüven, paha biçilmez oldu.